Informacja Online

Janusz Stolarczyk

My status

Urszula Kiraga

My status

Nadchodzące wydarzenia

ArtStudio ZeNori w byłym ewangelickim kościele

  • Adres: Rozwadza ( Powiat: Krapkowicki, Gmina: Zdzieszowice )
  • Kategoryzacja (gwiazdki): brak

Budynek został wiernie odbudowany. To zasługa Jolanty i Norberta Siekierków z Rozwadzy oraz Elżbiety i Zenona Maślony z Kędzierzyna - Koźla. Studio, które mieści się w zabytkowym budynku nazwali ArtStudio ZeNori (od imion Zenon i Norbert).

26 czerwca odbyło się jego uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku. W środku stoją stoły i krzesła, kanapa, kominek oraz fortepian. Jest też sprzęt audiowizualny - ekran i rzutnik, zaplecze kuchenne oraz mała część mieszkalna.

A wszystko to w stylowym, ascetycznym wnętrzu dawnej świątyni, otoczonej małym parkiem. Takie miejsce może być wykorzystywane na wiele sposobów. - Kilka zdążyliśmy już wypróbować, jeszcze w marcu zorganizowaliśmy tu koncert chopinowski, a w dniu otwarcia - występ chóru z gimnazjum i recital Katarzyny Pluty z zespołem Altra Volta - wymienia Norbert Siekierka pomysłodawca i główny reżyser przedsięwzięcia.

- Chcemy tu robić warsztaty artystyczne, wernisaże, spotkania z ciekawymi ludźmi, jest już osoba zainteresowana, by wynająć studio na warsztaty filmowe z Filipem Bajonem dla studentów. Można będzie robić szkolenia, bankiety, miałem nawet zapytanie o przyjęcie komunijne - kontynuuje.

Właściciele planują założyć stowarzyszenie i jemu powierzyć obiekt. ArtStudio nie jest nastawione na działalność komercyjną. Jak mówią jego twórcy, nie myśleli, żeby się na nim dorobić - "wystarczy, by zarobiło na swoje utrzymanie”. Powstało z pasji i z marzeń, by z ruiny stworzyć coś pięknego.

 

Źródło: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100708/POWIAT04/6855846

Zobacz na mapie

W pobliżu

Noclegi w okolicach

Gastronamia w okolicach

Rozrywka w okolicach

Atrakcje w okolicach