Informacja Online

Janusz Stolarczyk

My status

Urszula Kiraga

My status

Nadchodzące wydarzenia

Hotel "Arte"

  • Adres: Brzeg , ul. Plac Zamkowy 8 ( Powiat: Brzeski, Gmina: Brzeg )
  • Kategoryzacja (gwiazdki):
  • Telefon: +48 77 42 40 290
  • E-mail: recepcja@hotelarte.pl
  • Strona Internetowa www.hotelarte.pl

Brzeg to XIII-wieczne, zabytkowe miasto, które stale rozwija swoją infrastrukturę, modernizuje przestrzeń okalającą jego historyczną część i upiększa swój renesansowy charakter poprzez liczne inwestycje strukturalne.  

                W tym niewielkim, ale urokliwym mieście, w otoczeniu zabytkowych kamienic, przytulony do Zamku Piastów Śląskich, stoi Hotel Arte. Hotel swoim uroczym wyglądem koresponduje z okolicznymi kamienicami. Piękna elewacja idealnie wkomponowała się w historyczną przestrzeń Placu Zamkowego, nad którym górują zamkowe mury oraz dwie strzeliste wieże barokowego kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

                Hotel Arte i jego wciąż jeszcze bardzo młoda, dwuletnia historia, pokazują jak zręcznie wykorzystać kulturalne i turystyczne zalety otoczenia. W przestrzeni o tak głębokim zabarwieniu historycznym musi funkcjonować hotel o bardzo wysokim standardzie. Wizytówką naszego hotelu są nie tylko piękne, stylowe wnętrza pokoi oraz wysoki poziom obsługi wielokulturowych gości. Odwiedzające nas rodziny z dziećmi, małżonkowie pragnący spędzić w sposób romantyczny kilka dni, czy biznesmeni oraz przedsiębiorcy z Polski i Europy, zapamiętują także niezapomniane potrawy podawane przez naszą Restaurację Arte.

Nasz Hotel oferuje także możliwość organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Oferujemy także możliwość organizacji tego typu spotkań na salach Zamku Piastów Śląskich, z którym aktywnie i rzetelnie współpracujemy od momentu powstania hotelu.

Hotel Arte jest malowniczo wkomponowany w historyczną przestrzeń Placu Zamkowego. Takiej lokalizacji może nam pozazdrościć niemal każdy, kto prowadzi interes hotelarski. Od północnego wschodu rozciąga się piękna rezydencja Piastów Śląskich, wraz z kaplicą św. Jadwigi. W obrębie Placu Zamkowego stoi barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, który olśniewa pięknymi freskami autorstwa śląskiego artysty, Johana Kubena. Kilka kroków od hotelu znajduje się renesansowy ratusz brzeski, wraz z zabytkową salą stropową, otoczony długimi rzędami historycznych kamienic, które tworzą obraz miasta zwanego dolnośląskim Sandomierzem.

Brzeg to również bliskość Odry, a także, już w bliskiej perspektywie, możliwość korzystanie z przystani na rzece, usytuowanej kilka minut drogi od Hotlu Arte.

Miasto słynie także ze swojej przebogatej, unikatowej zieleni, która okala zielonymi płucami południową, zachodnią i centralną część Brzegu. Niezwykle prezentuje się zatem rozciągający się na ponad 64 ha Park Juliusa Peppela, przez brzeżan zwany Parkiem Wolności, który urzeka krętymi alejkami prowadzącymi w głąb gęstego i rozłożystego parku. To doskonałe miejsce na rowerowe przejażdżki i długie spacery w otoczeniu sędziwych  dębów, lipy, wierzb, klonów i wiązów.

Nie mniej okazale prezentuje się Park Centralny, okalający stare miasto od południa, oraz Park Nadodrzański, otaczający od północy Zamek Piastów Śląskich. Fontanny, skwerki, pozostałości zabytkowej fosy otaczającej rynek, egzotyczne gatunki roślin, alejki i ławeczki usytuowane pod ukwieconymi konarami drzew – to wszystko sprawia, że wędrówka po Brzegu jeszcze bardziej wciąga i fascynuje.     

Brzeg jest idealnym miejscem na rowerowe eskapady. Można korzystać z zielonych tras rowerowych, przecinających parki, skwerki i zabytkowe ulice, ale można także wybrać się na nie mniej ciekawą podróż poza miasto, w okolice rozlewiska prawobrzeżnej Odry, poprzez XIX-wieczną śluzę na kanale, po zielonych, masywnych wałach przeciwpowodziowych, poprzez zieloną przestrzeń Odrzańskiego Parku Krajobrazowego. Zielony Szlak Rowerowy to 25 kilometrów dobrej zabawy dla każdego rowerzysty, który lubi podziwiać rwące, bogate w roślinność koryta rzeki, dzikie jeziora, rozłożyste łąki i małe, przydrożne lasy.    

Niezapomniane wrażenia gwarantują także wycieczki rowerowe po Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Rozciągający się na przestrzeni ponad 52 tysięcy hektarów park jest domem dla 190 gatunków roślin chronionych i niezwykle rzadko występujących na terenie naszego kraju oraz ponad dla 220 chronionych gatunków zwierząt.  Park został założony w 1999 roku i jest najmłodszym parkiem krajobrazowym województwa opolskiego, ale z pewnością jednym z najbardziej wartych odwiedzenia. Przez park prowadzą liczne ścieżki rowerowe, oznakowane na zielono i niebiesko, przecinające takie urokliwe miejscowości jak Śmiechowice, Stobrawa, Karłowice, otoczone stobrawskimi lasami Lubicz i Kuźnica Katowska, czy też Pokój, szczycący się również własnym,  XVIII-wiecznym parkiem krajobrazowym.  

Kolejną atrakcją dla rowerzystów jest bez wątpienia niebieski Szlak Brzeskich Polichromii, który wiedzie przez tereny Ziemi Brzeskiej, które znajdują się na lewym Brzegu Odry. Szlak prowadzi przez doskonale zachowane, 600-letnie świątynie, które olśniewają zabytkowymi polichromiami. Szlak ma długość około 53 km i wiedzie przez takie miejscowości jak Małujowice, Krzyżowice, czy Strzelniki. Takie nagromadzenie gotyckich zabytków jest ewenementem w skali kraju.

Doskonałe położenie Brzegu, który znajduje się idealnie na linii komunikacyjnej Wrocław-Opole, w bliskiej odległości do tych miast, stwarza możliwość spędzenia czasu w otoczeniu opolskich, lub wrocławskich kamienic. Wrocław to wyjątkowy i niezapomniany ośrodek turystyczno-kulturalny, który wraz z organizacją Euro jeszcze bardziej podniósł porzeczkę oferowanych atrakcji. To wyjątkowe miasto o specyficznym klimacie, warte polecenia wszystkim mieszkańcom Europy, odwiedzającym nasz kraj.  To centrum kulturalne regionu, które wabi młodych ludzi z całego kraju.

Również atrakcyjnie mieni się Opole – jedno z najstarszych miast regionu, będące jedną z historycznych stolic Dolnego Śląska. Opole to wciąż rozwijający się ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny, kuszący corocznym festiwalem muzycznym, pięknym zabytkowym, średniowiecznym Rynkiem Starego Miasta, mnogością wiekowych kamienic i malowniczych, wąskich uliczek, wiodących serpentynami po rynku i jego okolicach.

Umiejscowienie Hotelu Arte gwarantuje szereg niezapomnianych wrażeń. Hotel oferuje dostęp do atrakcji turystycznych w samym mieście oraz na jego zielonych obrzeżach, a także ułatwia kontakt z przebogatą, historyczno-kulturalną przestrzenią Dolnego Śląska. 

Zobacz na mapie

W pobliżu

Noclegi w okolicach

Gastronamia w okolicach

Rozrywka w okolicach

Atrakcje w okolicach