Informacja Online

Janusz Stolarczyk

My status

Urszula Kiraga

My status

Nadchodzące wydarzenia

Przegląd obiektów - Sport / Wypoczynek Aktywny

Kategoria
Kategoryzacja (gwiazdki)
Powiat:
Gmina:
Miejscowość:
Nazwa zawiera:

Liczba znalezionych obiektów 240

Tryb kompaktowy
Strony:

Strzelnica Myśliwsko-Sportowa PZŁ

Inne | Inne
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Opole , ul. ul.Strzelecka ( Powiat Opole )
 • Telefon: +48 77 45 38 456 / + 48 78 59 25 795

Strzelnica Myśliwsko-Sportowa PZŁ znajduje się w Opolu - Grudzicach. Aby do niej dojechać należy jadąc ulicą Strzelecką w kierunku Katowic skręcić w pierwszą ulicę w lewo za rondem z Obwodnicą Północną. Najładniejsza strzelnica w regionie, idealne miejsce do rekreacji dla całej rodziny (plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, catering - imprezy okolicznościowe) Istnieje możliwość strzelania z instruktorem. Na miejscu znajdują się osie strzeleckie 25, 50, 100 metrów oraz stanowiska do konkurencji trap, skeet. Strzelnica jest otwarta codziennie od 10 do 18

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Zespole Placówek Oświatowych

Schronisko | Wypożyczalnia sprzętu
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Opole , ul. Torowa 7 ( Powiat Opole )
 • Telefon: +48 077 45 42 855
 • E-mail: ssmopole@o2.pl
 • Strona Internetowa www.zpo.opole.pl

Schronisko jest placówką oświatową całoroczną. Rezerwacji miejsc w Schronisku można dokonać: telefonicznie, faxem, pocztą elektroniczną, w formie pisemnej, osobiście. Ceny za nocleg od 12 PLN do 40 PLN. Udziela się 20% zniżki dla członków PTSM. Na miejscu jadalnia z kuchnią samoobsługową, zaplecze sanitarne, sala konferencyjna, sala telewizyjna, stały dostęp do internetu, świetlica, parking (również dla autokarów). Schronisko zlokalizowane jest niedaleko Głównego Dworca PKP i PKS

Szlaki rowerowe w Gminie Niemodlin

Inne

Szlaki rowerowe ogólnie dostępne na terenie Gminy Niemodlin. Mapy szlaków dostępne bezpłatnie w siedzibie Urzędu Miejskiego w Niemodlinie.

Sztuczne lodowisko TOROPOL

Szkółka, nauka | Wypożyczalnia sprzętu | Lodowisko

Sztuczne Lodowisko TOROPOL funkcjonuje od 1961 roku, jednak w latach 70 obiekt przeszedł gruntowną modernizację. Powódź tysiąclecia niestety nie oszczędziła naszego lodowiska, które w 1997 roku zostało całkowicie zalane. Jednak dzięki remontowi obiekt udało się otworzyć w styczniu 1998 r. przeprowadzając kolejny szereg remontów tym min.: wymianę band, maszyn w maszynowni, konserwację tafli lodowej, a przede wszystkim stworzono nową i bezpieczną technologię mrożenia płyty. Lodowisko (wymiary 30m x 60m) jest podstawowym miejscem treningów oraz rozgrywek dla sekcji hokeja na lodzie, short-tracku oraz jady figurowej na lodzie. W okresie wiosennym w obiekcie trenuje sekcja wrotkarska. Największym zainteresowaniem cieszą się ślizgawki ogólnodostępne, które przyciągają tysiące amatorów jazdy na łyżwach. W okresie ferii zimowych młodzież szkolna oraz rodziny mogą skorzystać z biletów ulgowych. Dysponujemy także wypożyczalnią łyżew.

Imprezy z których jesteśmy dumni:
mecze towarzyskie reprezentacji Polski hokeja na lodzie: (8 02 1998r.) Polska - Kanada (1-3), (05 04 1998r.) Polska - Dania (3-2), (10 04 1998r.) Polska - Ukraina (1-3), (25 10 2001r.) Polska - Team Kanada/Lloydminster Order Kings (7-6), (7-8 08 2010r. Kadra U-20) Polska - Rosja (2-10, 2-8), (02 09 2010r.),Polska - Francja (2-3), (6-7 10 2007r.) moskiewska rewia na lodzie, Opolska Gala Żużla na Lodzie, Ferie w mieście, Ferie na Plus, EURO w Opolu na TOROPOLU.

 

Czynne codziennie 6:00 - 22:00 

URSZULA Urszula Bednorz-Borys

Agroturystyka | Inne | Zbiorniki wodne
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Ścibórz , ul. Ścibórz 30 ( Powiat Nyski )
 • Telefon: +48 77 43 13 054

Gospodyni oferuje 4 pokoje, 3 łazienki, możliwość korzystania ze śniadań, Atrakcją gospodarstwa jest bliskość Jeziora Otmuchowskiego, niedaleko także do lasu (ok. 1km.). Gospodyni zna język niemiecki.

Usługi Jeździeckie. Rudolf Mrugała

Klub jeździecki
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Kujawy , ul. Kąpielowa 10 ( Powiat Krapkowicki )
 • Telefon: +48 77 46 68 867
 • E-mail: r.mrugala@interia.pl

Wakepark w Opolu

Szkółka, nauka | Zbiorniki wodne | Wypożyczalnia sprzętu | Inne
 • Wakeboard– połączenie nart wodnych – snowboardu – surfingu – pływanie na desce – lina przymocowana do wyciągu
 • Doskonały sposób aktywnego spędzania wolnego czasu w malowniczych okolicznościach przyrody na kąpielisku Silesia

Wypożyczalnia kajaków w Zagwiździu

Wypożyczalnia sprzętu | Spływy kajakowe

Wypożyczalnia kajaków w Zagwiździu jest czynna 7 dni w tygodniu i znajduje się w odległości 5 metrów od rzeki Budkowiczanki co zapewnia możliwość wybrania dowolnej trasy spływu o dowolnej porze. Spływy organizowane są na odcinkach Tuły, Nowe Budkowice, Stare Budkowice, Zagwiździe, Murów, Okoły. Każda miejscowość posiada w swoich zasobach coś cennego i ciekawego pod względem przyrodniczym, historycznym jak i kulturowym wartego pokazania. Zagwiździe posiada wszystkie te cechy, a nawet i więcej. O tym wszystkim można się dowiedzieć na stronie www.zagwizdzie.pl w poszczególnych zakładkach np: Huta Żelaza, Ogród Botaniczny, kościól pw. NSPJ. Posiadamy kajaki tzw. dwójki, jedynki i jedynki dla dzieci. Są to kajaki turystyczne, płaskodenne zapewniające bardzo wysokie bezpieczeństwo uczestnikom spływu, chroniąc przed tzw. "wywrotkami" oraz pozwalające pływać przy niskim stanie wody bez konieczności wychodzenia z kajaka celem tzw. "przepychania". Posiadamy przyczepę z homologacją do przewozu kajaków, atestowane kamizelki asekuracyjne oraz zapewniamy transport uczestników z i do miejsce wybranej trasy spływu, wg. zasady klient przyjeżdża swoim samochodem do wypożyczalni (gdzie ma zapewniony bezpłatny strzeżony parking) i stąd jest zabierany i odwożony na miejsce naszymi samochodami. Po spływie można zorganizować na terenie wypożyczalni nad brzegiem Budkowiczanki lub zabytkach w Zagwiździu grilla lub ognisko połączone z zwiedzaniem Sali Regionalnej w Zagwiździu lub udziałem w grze terenowej "Poznaj zabytki Zagwiździa". Dla przyjezdnych z "daleka" istnieje możliwość przenocowania w gospodarstwie agroturystycznym. Ponadto można skorzystać z pakietu Zagwiździańskich atrakcji np.: wycieczka bryczką po lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego z czakramem II stopnia, nauką wędkarstwa, pokazem i degustacją miodu z pasieki lub wycieczką rowerową szlakiem historyczno - przyrodniczym.

Wypożyczalnia Samochodów PHU Leszek Wastag

Wypożyczalnia sprzętu | Wypożyczalnia samochodów

Zajazd Karolinka

Hotel | Zajazd | Kawiarnia | Restauracja | Basen

Zajazd oferuje 17 pokoi 2-os. z pełnym węzłem sanitarnym (140 PLN - 190 PLN) oraz dwa domki góralskie przeznaczone na max. 7 os. (350 PLN/domek). Na miejscu restauracja przeznaczona na 200 osób. Wokół zajazdu rozciąga się 2 ha park z alejkami, oczkami wodnymi i kawiarenkami. Obok parku i obiektu znajduje się kryty i odkryty basen.

Zalew Paczkowski

Zbiorniki wodne
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Paczków ( Powiat nyski )

Powstały w 2002 roku Zalew Paczkowski jest popularnym wśród wędkarzy źródłem przeróżnych gatunków ryb. Urokliwy krajobraz i bogactwo środowiska naturalnego czyni teren wokół zbiornika niezwykle atrakcyjnym. Warta szczególnej uwagi jest „Ptasia Wyspa“ zamieszkiwana przez rzadkie gatunki ptactwa wodnego.

Zamkowy młyn

Inne | Pub | Kawiarnia | Restauracja | Inne

O zamkowym młynie

"Zamkowy Młyn" położony jest poniżej starych murów okalających rynek z XIV- wiecznym kościołem pod wezwaniem św.Mikołaja oraz XIII-wiecznym zamkiem należącym ongiś do znamienitego rodu piastowskich książąt opolsko - raciborskich. Po śmierci ostatniego z rodu Jana II Dobrego zamek przechodzi w ręce Ferdynanda I Habsburga.

W oryginalnych wnętrzach starego młyna, którego powstanie datuje się na rok 1852, znajdują się przeznaczone do dyspozycji gości - usytuowane na pięciu kondygnacjach sale, w których pomieszczono w stylowych wnętrzach: kawiarnię, restaurację na 80 osób, dwupoziomową salę weselno-bankietową na łączną ilość 150 osób, salę konferencyjną na 80 osób oraz przypominającą swym charakterem i wystrojem lata dwudzieste ubiegłego wieku - salę bilardową.

W drugim skrzydle "Zamkowego Młyna" znajduje się, wyposażona w windy, część hotelowa, która dysponuje dwudziestoma pięcioma jedno i dwuosobowymi pokojami oraz apartamentem dla nowożeńców. Z okien " Zamkowego Młyna" rozpościera się niezapomniany widok na rozwidlenie Osobłogi i Młynówki oraz położoną w ich delcie wysepkę, na której znalazło schronienie stadko kóz. O wschodzie słońca, widocznego przy pięknej pogodzie o każdej porze roku, budzi gości śpiew ptaków. Doskonałe położenie (ok.10 min. od zjazdu z autostrady A-4 na Krapkowice - Gogolin) stanowi dodatkowy atut "Zamkowego Młyna", który zapewnia gościom doskonały wypoczynek oraz miłą, rodzinną atmosferę.

Zbiornik w Młynach

Zbiorniki wodne
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Młyny ( Powiat Oleski )

Zespół boisk ORLIK 2012 - Bielska w Opolu

Stadiony / Boiska

Kompleks boisk "ORLIK 2012" został uroczyście otwarty 1 czerwca 2009 r. Obiekt znajduje się przy zbiegu ul. Bielskiej, Piotrkowskiej i Chełmskiej w Opolu i składa się z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego (można na nim grać w koszykówkę, siatkówkę, badmintona oraz tenisa ziemnego), a także z zaplecza sportowego, które stanowią 2 szatnie z pełnym sanitariatem (toalety i prysznice), toaleta ogólnodostępna oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Administratorem obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu. Obiekt jest czynny 7 dni w tygodniu; pon.- pt. w godz. 8:00 - 22:00, w niedziele i święta 10:00 - 22:00. Rezerwacja boiska pod numerem telefonu 516 174 202.
Boisko wynajmujemy na 1h. Podczas korzystania z boiska 1 osoba z grupy wpisuje się do zeszytu prowadzonego przez instruktora sportu podając swoje dane (telefon kontaktowy lub/i adres) i odpowiada za stan boiska oraz zaplecza sportowego podczas użytkowania. Po zakończeniu gry instruktor sprawdza stan oddawanego obiektu.
W przypadku korzystania z boiska przez szkoły odpowiedzialnym za stan boiska, a także za podopiecznych jest trener lub opiekun grupy.

Imprezy z których jesteśmy dumni:
Turniej piłki nożnej "Szukamy następców Antoniego Kota i Wojciecha Tyca" z okazji Dnia Piłkarza, piłkarskie eliminacje wojewódzkie o Puchar Donalda Tuska.

Zespół turystyczno-wypoczynkowo-rehabilitacyjny Caritas Diecezji Opolskiej Sebastianeum Silesiacum

Ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy | Basen | Turystyka medyczna

Ośrodek oferuje szeroką gamę usług z zakresu rehabilitacji, odnowy biologicznej i psychiczno-duchowej. Do dyspozycji 114 miejsc noclegowych. Pokoje 1 i 2-os. z pełnym węzłem sanitarnym, TV, telefonem i internetem (90-180 PLN) oraz apartamenty (180 PLN). W ceny wliczone jest śniadanie. Możliwość wykupienia obiadów i kolacji.  Możliwość organizacji konferencji, spotkań i przyjęć. Na miejscu, ogród, sauna, solarium, siłownia, baseny. Możliwość wypożyczenia rowerów i przejażdżek konnych.

Zielona Zatoka

Pokoje gościnne | Restauracja | Zbiorniki wodne | Wypożyczalnia sprzętu

Zjeżdzalnia grawitacyjna / tor saneczkowy

Inne | Inne
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Góra Świętej Anny , ul. Planetorza 2 ( Powiat strzelecki )
 • Telefon: +48 789 255 639
 • Strona Internetowa www.zjezdzalniagrawitacyjna.pl/

Zjeżdżalnia Grawitacyjna Alpin Coaster o długości pętli 600 metrów. Konstrukcja zjeżdżalni gwarantuje bezpieczną zabawe dla całej rodziny. Oświetlony cały tor, przeznaczony do jazdy wieczornej.
Dla grup zorganizowanych tor otwierany na życzenie, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Zofia Słomska

Agroturystyka | Zbiorniki wodne
 • Kategoryzacja (gwiazdki): brak
 • Adres: Nysa , ul. 3-Maja 22 ( Powiat Nyski )
 • Telefon: +48 77 43 52 476

Gospodyni oferuje 2 pokoje, wspólna łazienka, w gospodarstwie jest hodowla bydła trzody. Atrakcją jest bliskość Jeziora Nyskiego oraz zabytki Nysy. Można się porozumieć po angielsku.

ZŁOTA DOLINA

Pole namiotowe, biwakowe | Ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy | Bar | Restauracja | Dancing | Basen | Stadiony / Boiska

Ośrodek ZŁOTA DOLINA położony jest w bardzo malowniczej części Parku Krajobrazowego Gór Opawskich i jest czynny w sezonie letnim. Atrakcją ZŁOTEJ DOLINY jest basen kąpielowy oraz bar polecający czeskie piwo oraz ciepłe i smaczne posiłki. Ośrodek dysponuje zadaszonym miejscem do grillowania, a także miejscem do nocnych biesiad przy ognisku. Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę i kometkę. Złota Dolina jest idealnym miejscem do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Posiadamy bezpłatny parking oraz możliwość podłączenia prądu dla turystów wypoczywających w przyczepach campingowych. Zapewniamy także zaplecze sanitarne (wc, prysznic). Domki campingowe posiadają 4 miejsca noclegowe, pełen węzeł sanitarny (prysznic, wc) oraz aneks kuchenny (lodówka, czajnik bezprzewodowy, wyposażenie) oraz telewizor z możliwością odbioru telewizji satelitarnej.

„Talent-Kajaki”

Spływy kajakowe

Usługi:

wynajem kajaków (wraz z kapokami i mapnikami) organizacja spływów kajakowych na rzece Mała Panew, Osobłoga, Odra i inne (wg życzenia klienta), organizacja ognisk, biwaków i pikników, bezpłatny dowóz uczestników i sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu (dot. spływów po rzece Mała Panew i Osobłoga).

Ilość kajaków:

2-osobowe: 8 szt. Pro Tour 470

Strony: